Výplatní termín – kdy chodí dávky a podpora na účet?

Sociální dávky a podpora se vyplácí zpětně, vždy za předchozí měsíc. Výplatní termín má stanovený Úřad práce různě. Liší se to podle konkrétního místa v ČR (v různých městech jsou různé výplatní termíny).
Sociální dávky a podpora se vyplácí zpětně, vždy za předchozí měsíc. Výplatní termín má stanovený Úřad práce různě. Liší se to podle konkrétního místa v ČR (v různých městech jsou různé výplatní termíny).

Mnoho lidí je odkázáno na různé sociální dávky a podporu od státu. Je to jejich jediný příjem, ze kterého musí uhradit všechny výdaje. Je určitě na místě otázka, kdy chodí tyto dávky a podpora na účet?

Asi každý, kdo se musí někdy v životě spoléhat na sociální podporu státu, potřebuje mít jistotu, kdy dostane peníze, aby podle toho mohl plánovat své výdaje. Není nic horšího, než když vám zbývá posledních pár korun, a vy marně čekáte, než vám dorazí peníze na účet. Nevíte, zda se někde nestala nějaká chyba, nebo jestli mají peníze dorazit až za pár dní.

Výplatní termín: Sociální dávky a podpora od státu

Než se podíváme na konkrétní výplatní termíny pro jednotlivé dávky a podporu, měli bychom si v nich udělat trochu pořádek. Stát vyplácí různé dávky a podporu. Pro přehlednost si je můžeme rozdělit do tří skupin:

Výplatní termín – sociální dávky (přídavky na bydlení, na dítě, rodičovská, hmotná nouze)

Sociální dávky s výplatou každý měsíc = o tyto dávky si žádáte na Úřadu práce a jsou vypláceny každý měsíc. Spadají sem dávky jako příspěvek na bydlení, přídavky na dítě, rodičovský příspěvek (rodičovská), dávky hmotné nouze (příspěvek na živobytí, doplatek na bydlení), příspěvek na péči aj. sociální dávky. Tyto dávky dostáváte každý měsíc a mají svůj pravidelný výplatní termín.

Jednorázové sociální dávky = na tyto dávky máte nárok při splnění podmínek pouze jednorázově. Není u nich tedy nějaký pravidelný výplatní termín. Jedná se o sociální dávky jako je například porodné, mimořádná okamžitá pomoc ve hmotné nouzi, pohřebné apod.

Výplatní termín – podpora v nezaměstnanosti

Podpora v nezaměstnanosti je společně s podporou při rekvalifikaci vyplácena Úřadem práce. Nespadá ale mezi sociální dávky. Nárok na podporu v nezaměstnanosti je podmíněn předchozím zaměstnáním (nebo podnikáním). Pro podporu v nezaměstnanosti je stanoven pravidelný výplatní termín.

Výplatní termín – nemocenské dávky (nemocenská, ošetřovné, mateřská)

Nemocenské dávky – ty jsou vypláceny ČSSZ (Česká správa sociálního zabezpečení). Spadá mezi ně hlavně nemocenská při pracovní neschopnosti nebo mateřská (peněžitá pomoc v mateřství). Mezi nemocenské dávky patří o otcovská (placené volno pro tatínky po porodu) anebo ošetřovné (na dítě nebo jiného člena rodiny). Pro tyto nemocenské dávky jsou opět stanoveny pravidelné výplatní termíny.

Kdy chodí na účet sociální dávky

Pro sociální dávky, jako je rodičovský příspěvek (rodičovská), přídavky na dítě, přídavky na bydlení a další, je stanoven konkrétní výplatní termín.

Tyto sociální dávky chodí na účet vždy až v následujícím měsíci. Vyplácí se tedy zpětně. V únoru tedy dostáváte sociální dávku za leden.

Konkrétní datum, kdy přijdou tyto sociální dávky na účet, se liší podle konkrétního místa v republice. Každý Úřad práce má stanoveny výplatní termíny v jiné dny. Takže ani v Praze, kde je více městských částí, nechodí všechny sociální dávky v jeden den, ale jsou vypláceny v různé dny.

Pro bližší informace, kdy vám dorazí sociální dávky na účet, se tedy můžete zkusit informovat na „svém“ Úřadu práce. Obvykle jsou ale sociální dávky vypláceny v první polovině měsíce, zpravidla nejpozději do 20 dne v měsíci.

Kdy chodí na účet podpora v nezaměstnanosti

Podobně, jako u sociálních dávek, které také vyplácí Úřad práce, je i podpora v nezaměstnanosti vyplácena za předchozí měsíc.

Pokud se na Úřadu práce zaregistrujete jako nezaměstnaný na začátku měsíce (např. na začátku července), pak vám první podpora v nezaměstnanosti dorazí na účet až v dalším měsíci (až v srpnu). Podpora v nezaměstnanosti chodí na účet podobně jako výplata – vždy tedy za předchozí měsíc.

Termín výplaty podpory v nezaměstnanosti mají jednotlivé Úřady práce stanoveny různě. Liší se podle konkrétní pobočky (města/obce). Peníze byste ale měli dostat na účet nejpozději v průběhu následujícího měsíce. Pokud tedy máte nárok na podporu za červenec, měli byste ji dostat do konce srpna.

Kdy chodí na účet nemocenská nebo mateřská?

U nemocenských dávek je nutné rozlišit, jestli se jedná o jednorázovou výplatu dávky. Nebo jestli je to opakované vyplácení dávky, každý měsíc.

Jednorázové nemocenské dávky, jsou vypláceny do 30 dní, od doručení žádosti o danou dávku. Například u nemocenských dávek při pracovní neschopnosti může vyplacení dávky nějakou dobu trvat.

Podobně, jako u sociálních dávek nebo podpory v nezaměstnanosti, jsou i nemocenské dávky vypláceny zpětně. Tedy za předchozí měsíc. Pokud vám vznikne nárok na nemocenské dávky v červnu, měly by vám na účet dorazit nejpozději do konce následujícího měsíce. Tedy do konce července.

179 comments

  1. Dobrý den, pokud mi podpora běží od 3.listopadu, kdy mi ji vyplatí PÚ Bohumín? Mockrát díky za info a přeji hezký den.

   1. Dobrý den, chtěla bych se zeptat kdy je termín na podporu v nezaměstnanosti složenkou (Havirov) děkuji

 1. Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaký je výplatní den dávek v nezaměstnanosti pro město Dvůr Králové nad Labem, děkuji Andrea

   1. Tak to rovnou nps mladej zarad se do fronty až to bude tak to bude a víc se nestarej,, úředníci sdělí datum ale to je jen jejich slovo bez váhy

 2. Dobrý den, mohla bych se též zeptat na termín vyplacení rodičovského příspěvku? Liberecký kraj, děkuji.

 3. Dobrý den. Zlomila jsem si kotník. Budu tedy déle v PN. Kdy chodí nemocenská pro Plzeň – jih? A bude to chodit pravidelně ve stejném termínu? Děkuji Yvona.

  1. Nemocenskou byste měla dostat do 30 dní od doručení příslušných podkladů – pozor na to, že prvních 14 dní vám platí zaměstnavatel, tam byste měla dostat peníze společně s běžnou výplatou. Od 15 dne vyplácí nemocenskou ČSSZ

   1. Prosím výplatní termín ústecký kraj Louny rodičovská a příspěvek na bydlení

 4. Dobrý den, kdy je prosím výplatní termín pro rodičovský příspěvek Prostějov? Děkuji

 5. Kdy se vyplácí podpora v nezaměstnanosti. Sem na PU od 16.09 takze bych měl dostat za půlku měsíce?
  Jihomoravský kraj, Vyškov.

 6. Dobrý den, jaký je prosím výplatní termín na rodičovský příspěvek Frydek-Mistek? Děkuji moc.

 7. Dobrý den,ráda bych se zeptala ,kdy je výplatní termín prispevku na dítě, a prispevku na bydlení v okrese Havlíčkův Brod. Děkuji

 8. Dobrý den, mohu se zeptat, kdy chodí prosím rodičovský příspěvek v Kroměříži? Poslední dobou to chodilo různě. Děkuji za odpověď.

  1. V Kroměříži by měly být výplatní termíny 9 a 23 den v měsíci (je ale možné, že vzhledem k aktuální situaci, kdy je provoz na úřadech omezený to nemusí platit)

 9. Dobrý den, mohu se prosím zeptat kdy má výplatní termín rodičovské Benešov (krajská pobočka Příbram).
  Děkuji 🙂

 10. Zdravim, prosim, kdy je vyplatni termin pro podporu v nezamestatnanosti pro Brno mesto? Dik.

 11. Zdravím, kdy chodí podpora v nezaměstnanosti, ve Kdyni okres Domažlice? Předem děkuji za odpověď

 12. Dobrý den, prosím kdy má vyplatni den Tábor? Jde o příspěvek na dítě.
  Mockrát děkuji za odpoved

 13. Dobrý den.
  Chtěla bych se zeptat, kdy má úřad práce v Novém Boru výplatní termín
  pro podporu v nezaměstnanosti.
  Předem děkuji za odpověď.

 14. Dobrý den.
  Chtěla bych se zeptat, kdy má úřad práce v Praze 11 (Haje) výplatní termín
  pro podporu v nezaměstnanosti.
  Děkuji za odpověď.

 15. Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy je výplatní termín podpory v nezaměstnanosti pro Prahu 2 – Nusle.
  Děkuji

 16. Dobrý den prosím jaký je výplatní termín pro příspěvek na bydlení v Orlové .. vyrizovala jsem novou žádost děkuji

 17. Dobrý den. Chtěla bych se zeptat Brno polní kdy má v prosinci výplatní termín pro rodičovský a přídavky? Děkuju

 18. Dobrý deň prosím výplatní termín rodičovský příspěvek, Havířov
  Děkuju

 19. Dobrý den, kdy prosím chodí mateřská – Olomoucko /Šternberk ? Začátkem měsíce, nebo v polovině? Děkuji za odpověď.

 20. Dobrý den, jaký je prosím termín vyplacení nemocenské a mateřské ve Zlíně?
  Děkuji a zdravim.

 21. Dobrý den, chci se zeptat, kdy chodí nemocenská, když má zaměstnavatel sídlo Praha 3. Děkuji

 22. Dobrý den jaký výplatní termín rodičovského příspěvku okres Tábor? Děkuji

 23. Dobře den, řekněte mi, kdy je vyplácena Rodičovský příspěvek v Třeboň nebo Suchdol nad Luznici ?

 24. Dobrý den chtěl bych se zeptat na výplatní termín pro podporu v nezaměstnanosti Český Těšín. Předem děkuji za odpověď.

 25. Dobrý den,prosim kdy je výplatní termin podpory v nezamestnanosti. Praha-západ. Děkuji

 26. Dobrý den nevite kdy asi mohu ocekavat vyplaceni ošetřovného za listopad? Frýdek-Místek dekuji

 27. Aha…. V praci jsem podala papiry posledni den v listopadu…. Pracuji v novem jicine a bydliste mam ve Frýdku-Místku… Kolegyni uz bylo vyplaceno minuly tyden… Tak asi to bude pozdeji …. Ja uz se obavala ze jsem spatne vyplnila papiry.. Dekuji tedy maji jeste cas

 28. Dobrý večer, kedy je vyplácany Rodičovský prispevok pre Karlove Vary? Papiere som vyplnila 27.11.2020 a nikdo mi nič viac k tomu nepovedal.
  Ďakujem

  1. Pokud jste o rodičovský příspěvek žádala nově, tak nejprve musí Úřad práce žádost schválit (dávku vám přizná) nebo zamítnout, nebo po vás bude požadovat doplnění nějakých informací. Na zpracování žádosti je standardní lhůta až 30 dní. Měla byste dostat vyrozumění o rozhodnutí Úřadu, následně by vám pak měla být dávka vyplácena v pravidelných měsíčních termínech

  1. ČSSZ vyplácí nemocenské dávky do 30 dní od vystavení eNeschopenky, případně od předání podkladů pro výplatu dávky vašemu zaměstnavateli

 29. Dobrý den, kdy je prosím výplatní termín rodičovského příspěvku pro Semily? Stěhovali jsme se a měnila jsem adresu trvalého bydliště. Z okr. Jablonec n. N. na okr. Semily. Dříve mi chodil RP pravidelně nejpozději do 15. dne v měsíci. Nyní nic nedošlo. Zjistím, někde zda není chyba kvůli změně adresy, nebo zda jsou jen jiné výplatní dny? Děkuji Tůmová

  1. Jablonec nad Nisou má výplatní termín 15 a 25 den v měsíci
   Semily mají výplatní termín 11 a 24 den v měsíci

   Tj. jsou zde rozdílné výplatní termíny, ale pochopitelně může být i nějaký zádrhel se změnou adresy na ÚP – to si můžete případně ověřit přímo na příslušném úřadu.

 30. Dobrý den, chtěla bych se zeptat kdy se vyplácí podpora v nezaměstnanosti Frýdek-Místek? Děkuji předem za odpověď

  1. Dobrý den ráda bych zeptala na vyplacení rodičovského příspěvku pro město Kroměříž. Děkuji

 31. Dobrý den,prosím vás ke kterému dni se posílá podpora v nezaměstnanosti formou složenky v prosinci 2020?děkuji za pochopení Liberec

 32. Dobrý den.
  Chci se zeptat, jaký je výplatní termín podpory v nezaměstnanosti v Českých Budějovicích.
  Syn je bez práce od 1.10.2020, z důvodu pandemie odnesl papíry na podatelnu. Koncem listopadu mu paní úřednice posílala dopisy ob den a vždy potřebovala něco doplnit (i věci co již podal s žádostí).
  Teprve okolo 20.12.2020 mu vypočítali dávku. Sice zpětně, ale zajímá mě jak dlouho jej budu muset živit a platit 2 nájmy než mu peníze přijdou.
  Děkuji

 33. Dobrý večer,
  Jaký je prosím výplatní termín mateřské v Pardubickem kraji v okrese Svitavy konkrétně v Litomyšli? Vždy mi chodila 5. a teď mi stále nic nepřišlo. Děkuji

 34. Dobrý den,
  Prosím jaké je datum vyplácení rodičovského příspěvku Brno- venkov?
  Děkuji

 35. Dobrý den,
  Prosím jaké je datum vyplácení rodičovského příspěvku Brno- venkov?
  Děkuji

 36. Dobrý den,

  kdy je výplatní termín rodičovského příspěvku v Českých Budějovicích?

  Předem děkuji za odpověď

  Johana D.

 37. Dobrý den, kdy je prosím výplatní termín mateřské v Brne-venkov, konkrétně Moravany. dekuji

 38. Dobrý den, kdy chodí na účet rodičovský příspěvek pro Orlovou (Moravskoslezský kraj), děkuji.

 39. Dobrý den
  Mohu se zeptat kdy je vyplatí termín pro Prahu západ? Libčice nad Vltavou? Jsem v registru již od května,a podpora v nezaměstnanosti mi doposud nepřišla. Byla mi Sámo přiznána. Děkuji za odpověď. Přeji pěkný den

 40. Dobrý den , mohla bych poprosit o výplatní termíny pro Louny ? Rodičovský příspěvek předem děkuji za odpověď .

 41. Prosím mám dotaz když se zaregistruji poslední den v mesíci tj. 31.8.2021 přijde mi podpora v září ale v jaké výši. pouze za ten jeden den nebo celých 5192,-(budu po rodičáku). Děkuji

 42. Dobrý den, podpora v nezaměstnanosti mě byla přiznána 24 února a rozhodnutí mi přišlo v červenci. Úřad práce Nová Paka – krajská pobočka Hradec Králové A ještě nic nepřišlo. Tak nevím . . .? Děkuji!

 43. Dobrý den. Mohu se zeptat kdy má výplatní dny podpory v nezaměstnanosti Pardubice? Na složenku. Děkuji Pecinova

 44. Dobrý den, chtěla bych se zeptat na podporu v nezaměstnanosti v Lounech mají výplatní termín 9.v měsíci a mají mi vyplatit už dva měsíce najednou. Kdy mi to přijde na účet? Mockrát děkuji za odpověď.

 45. Dobry den.PROSIM VAS KDY MI PRIJDE PODPORA V NEZAMESTNANOSTI KDYZ DNES JE 12.11.2021 a 15.11. JE AAAAAZ V PONDELI!!???PRIJDE DNESKA???SEM Z VRBKY (Litomericko) A NA UP CHODIM DO LIBOCHOVIC!!!!Dekuji

 46. Dobrý den kdy chodí podpora v nezaměstnanosti. Kdy jsem ji ukončila k 30.11.,a nemocenská kterou mi doktor ukončil k 19.11. v Českých budejovicich

 47. Dobrý den,ráda bych věděla,kdy vyplácí příspěvek na bydlení Praha 9 (Vysočany).
  Děkuji Staňková.

 48. Dobrý den, Praha 6 minulý měsíc mi podpora v nezaměstnanosti přišla na účet 14.12.2021 dnes je 14.1.2022 a nic? Děkuji za odpověď

 49. Dobrý den, chci se zeptat, jaký výplatní termín je stanovený na vyplácení mateřské dovolené na účet u ČSSZ Zlín? Nárok na mateřskou mi vznikl 31.12.2021, děkuji za odpověď.

 50. Dobrý den chci se zeptat kdy je výplatní termín podpory v nezaměstnanosti v Sedlčanech. Předem děkuji za odpověď.

 51. Dobrý den. Jsme dlouhodobě nemocný se zády. Vím jako každý ze z nemocenske se nedá platit všechno. Každý měsíc jsme po zaplacení bydlení výživného telefonu úplně na nule a to neříkám o jídle které si nemohu dovolit. Chci se zeptat. Jaké mám možnosti. Děkuji za odpověď.

 52. Dobrý den kdy vyplácí podporu v nezaměstnanosti na účet úřad práce v Rychnově nad Kněžnou děkuji

 53. Dobrý den Tela sem se zeptat Dy bude úřad práce Rumburk vyplácet na účet peníze nezaměstnanosti

 54. Dobrý den,
  já jsem bez práce od 30.9. 2022 – bohužel na Úřadu práce (v Brně) jsem zaregistrován až od 20.října, ale dneska je 27. 12. a já dosud nedostal ani korunu a už jsem z toho docela na nervy.

 55. Dobrý den, prosím kdy má výplatní termín pro podporu v nezaměstnanosti Bruntál
  Děkuji

 56. Dobrý den, kdy má prosím výplatní termín podpora v nezaměstnanosti ve městě Plzeň? Děkuji za odpověď.

 57. Dobrý den, jaký je výplatní termín podpory v nezaměstnanosti pro Jindřichův Hradec? Děkuji předem za odpověď.

 58. Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy je výplatní termín příspěvku na bydlení pro Prahu Dubeč. Děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *