Jak se registrovat na Úřadu práce? A kdy je nárok na podporu?

Po skončení zaměstnání se můžete jít zaregistrovat na Úřad práce. Můžete mít nárok na podporu v nezaměstnanosti. Má to i další výhody (stát za vás platí zdravotní pojištění). Má to i určité „nevýhody“ (máte omezenou možnost přivýdělku a musíte plnit řadu povinností).

Když přijdete o zaměstnání (nebo ukončíte/přerušíte podnikání jako OSVČ), můžete mít nárok na podporu v nezaměstnanosti. Abyste ji dostali, musíte se zaregistrovat na Úřadu práce, jako uchazeč o zaměstnání. Kromě toho je potřeba splnit i další podmínky. Musím jít na Úřad práce po skončení zaměstnání? Na úvod je nutné říct, že po skončení zaměstnání rozhodně nemáte povinnost chodit na Úřad práce. …

Číst více

Výpočet podpory v nezaměstnanosti pro živnostníky (OSVČ – kalkulačka 2022)

Na podporu v nezaměstnanosti má OSVČ (živnostník) nárok při ukončení nebo přerušení podnikání. Podmínky jsou podobné jako u podpory pro zaměstnance. Maximální podpora v nezaměstnanosti je v roce 2022 ve výši 21 488 Kč.

Na podporu v nezaměstnanosti mohou mít nárok i živnostníci (OSVČ), při přerušení nebo ukončení podnikání. Podmínky pro nárok, a výpočet výše podpory v nezaměstnanosti, je u OSVČ podobné, jako u zaměstnanců. I zde je podmínka minimálně 12 měsíců předchozího podnikání za poslední 2 roky (nebo zaměstnání, nebo kombinace). Výše podpory se pak liší podle délky jejího vyplácení (délka je pak závislá na …

Číst více

Sociální dávky ve hmotné nouzi – podpora, když jste bez příjmu

Dávky pomoci ve hmotné nouzi jsou určeny lidem, kteří jsou úplně bez příjmu, nebo mají jen opravdu nízké příjmy. Můžete získat příspěvek na živobytí (doplatek do životního minima), nebo doplatek na bydlení. Kromě toho je možné dostat i jednorázové, mimořádné dávky.

Řada sociálních dávek je poskytována hlavně lidem, co mají nízké příjmy. Existují ale i speciální dávky, určené pro lidi bez příjmů (nebo jen s velmi nízkými příjmy). Pokud jste zcela bez příjmů, pak můžete mít nárok na některou z dávek hmotné nouze. Kdo je osoba ve hmotné nouzi? Osobou ve hmotné nouzi není automaticky každý, kdo je bez příjmu (nebo má jen …

Číst více

Výplatní termín – kdy chodí dávky a podpora na účet?

Sociální dávky a podpora se vyplácí zpětně, vždy za předchozí měsíc. Výplatní termín má stanovený Úřad práce různě. Liší se to podle konkrétního místa v ČR (v různých městech jsou různé výplatní termíny).

Mnoho lidí je odkázáno na různé sociální dávky a podporu od státu. Je to jejich jediný příjem, ze kterého musí uhradit všechny výdaje. Je určitě na místě otázka, kdy chodí tyto dávky a podpora na účet? Asi každý, kdo se musí někdy v životě spoléhat na sociální podporu státu, potřebuje mít jistotu, kdy dostane peníze, aby podle toho mohl plánovat své …

Číst více

Půjčka v hotovosti na ruku – velmi nízké úroky

Hodila by se vám půjčka v hotovosti na ruku, kde můžete dostat peníze 7 dní v týdnu, klidně i o víkendu? Můžete si půjčit 30 000 Kč ihned, a následně vracíte jen 33 tisíc korun (navíc zaplatíte jenom 3 tisíce korun).

Potřebujete rychle půjčit peníze? Pak by se vám mohla hodit rychlá půjčka v hotovosti. Peníze můžete dostat ihned na ruku, 7 dní v týdnu, i o víkendu. Nebo si je můžete nechat poslat na účet do banky, kde je máte ihned k dispozici. A můžete je použít, na cokoliv chcete. Rychlá půjčka i v hotovosti – velmi nízké úroky Pokud vám třeba schází …

Číst více