Srovnání půjček: Která nebankovní půjčka se vyplatí – nejvýhodnější podmínky, nejnižší úroky?

Krátkodobé nebankovní půjčky („půjčky před výplatou“), mohou mít velmi vysoké úroky (poplatky). Za půjčku 20 000 Kč na 30 dní, můžete platit poplatek i 4 – 6 tisíc korun. Peníze ale můžete mít i mnohem levněji. Například u půjčky Kamali platíte za půjčku jenom 495 Kč za měsíc.
Krátkodobé nebankovní půjčky („půjčky před výplatou“), mohou mít velmi vysoké úroky (poplatky). Za půjčku 20 000 Kč na 30 dní, můžete platit poplatek i 4 – 6 tisíc korun. Peníze ale můžete mít i mnohem levněji. Například u půjčky Kamali platíte za půjčku jenom 495 Kč za měsíc.

Nutnost půjčit si peníze je situace, kterou asi někdy v průběhu života řeší snad každý člověk. Pro někoho je to běžná záležitost. Jiný si půjčuje peníze, jen když není jiná možnost.

Půjčit si peníze, může být velmi snadné (dnes už není problém vyřídit vše za pár minut jen přes internet a peníze jsou k dispozici na účtu v bance do 5 minut).

Někdy to ale s vyřizováním půjčky může být i dosti složité. Zvláště pokud má někdo nižší příjmy. Nebo když už je více zadlužený. Nebo když má problémy s exekucemi, dluhy nebo je bez práce a bez příjmu.

Bankovní vs. nebankovní půjčky

Možností, jak si půjčit peníze je velmi mnoho. Při splnění požadovaných podmínek, vám velmi rádi poskytnout peníze v bance. Dosti často vám i nabízí, abyste si vzali nějakou půjčku, pořídili si kreditní kartu, nebo něco jiného.

Půjčka od banky, má zpravidla mnohem výhodnější podmínky. Platí se nízké úroky, a jen výjimečně narazíte nějaké záludnosti v podmínkách. Nemusí to ale platit vždy. I některé nebankovní půjčky dovedou nabídnout rozumné podmínky (někdy dokonce i stejně výhodné, jako ty od banky).

Nebankovní půjčky, se často tváří, že jsou dostupné všem bez rozdílu. I pro lidi bez práce a bez příjmu. Nebo i pro lidi s dluhy a exekucí.

Je pravdou, že půjčit si nějakou menší částku od nebankovní úvěrové společnosti, je zpravidla velmi snadné. Požadují jen minimum dokumentů, a peníze máte na účtu v bance ihned (obvykle ještě dnes, během pár minut, jen výjimečně musíte čekat do dalšího pracovního dne nebo déle). Někde nabízí i vyplacení půjčky v hotovosti.

Nebankovní půjčky, jsou ale obvykle dosti drahé. Za půjčku 20 000 Kč, může zaplatit poplatky a úroky i 4000 až 6000 Kč. A to jen za jeden měsíc půjčky (peníze se často musí vracet do 30 dnů). Při přepočítání na roční úvěr, vychází šíleně vysoká čísla RPSN.

Podobné krátkodobé půjčky (často nazývané „půjčky před výplatou“) se mohou vyplatit jen v nějaké nouzové situaci. Když opravdu nutně potřebujete peníze, a když není žádná jiná možnost.

I pak se ale vyplatí, když si dobře prostudujete podmínky – kolik budete vracet celkem, a co se stane, pokud byste náhodou nevrátili peníze včas.

Srovnání nebankovních půjček – která půjčka „do výplaty“ se opravdu vyplatí?

Situace na trhu nebankovních úvěrů, se v posledních letech poměrně výrazně zlepšila. Může za to zvýšený dohled České národní banky. Nebo i aktivita některých neziskových organizací, jako je například Člověk v tísni.

Tato neziskovka již nějakou dobu sestavuje index nebankovních půjček, kde je jasně vidět, kde se ještě vyplatí brát si půjčku, a kde už je to hazard.

Viz následující graf, kde můžete vidět aktuální údaje z roku 2023 – přehledné srovnání, kolik vás bude stát půjčka 20 000 Kč se splatností 1 měsíc (30 dní). V grafu je vidět, že za půjčku někde chtějí úroky/poplatky i 6000 Kč nebo i více.

Srovnání nebankovních půjček – kde se platí nejnižší poplatky a úroky? Mezi nejvýhodnější půjčky patří Kamali, Razdvapůjčka a půjčka Ferratum. Zdroj: clovekvtisni.cz
Srovnání nebankovních půjček – kde se platí nejnižší poplatky a úroky? Mezi nejvýhodnější půjčky patří Kamali, Razdvapůjčka a půjčka Ferratum. Zdroj: clovekvtisni.cz

Která nebankovní půjčka se vyplatí?

Níže najdete příklady 3 nebankovních půjček, které i podle srovnání neziskovky Člověk v tísni, nabízí ty nejlepší podmínky (nejnižší poplatky). Jedná se o tyto půjčky:

  • Půjčka Kamali
  • Razdvapůjčka
  • Půjčka Ferratum

Nejvýhodnější krátkodobá nebankovní půjčka „do výplaty – nejnižší úrok

Nejvýhodnější krátkodobá nebankovní půjčka, je Kamali (poskytovatelem je finanční společnost Home Credit, která patří PPF).

Kamali nabízí první půjčku do 15 000 Kč (při opakované půjčce je to do 20 000 Kč). Při vrácení peněz do 14 dní je to zdarma.

Pokud peníze vracíte do 30 dnů, pak je poplatek 495 Kč (tj. celkem vracíte 15 495 Kč, navíc zaplatíte právě jen těch 495 Kč, což odpovídá RPSN 48,3%)

Kamali nabízí asi ty nejvýhodnější podmínky (ze všech krátkodobých mikroúvěrů), které jsou aktuálně k dispozici. Na druhou stranu si ale můžete půjčit jen omezenou částku (maximálně 15 – 20 tisíc korun)

Více informací o půjčce Kamali najdete zde

Výhodná nebankovní půjčka na splátky – až 250 000 Kč

Další možností, jak si půjčit peníze v nebankovním finančním sektoru, nabízí Razdvapůjčka. Tato finanční nabídka, pokrývá širší spektrum – půjčky jsou od 10 000 Kč až do 250 000 Kč. Peníze je možné splácet na splátky – minimálně 3 měsíce a maximálně 48 měsíců (až 4 roky).

Razdvapůjčka může být sjednána přes internet a peníze je možné mít na účtu v bance už do 12 minut.

Jsou zde i různé akční nabídky – aktuálně je to například půjčka 100 000 Kč na 48 měsíců, u které platíte měsíční splátku jenom 2498 Kč.

Za 4 roky (48 měsíců) byste zaplatili celkem 119 904 Kč (navíc tedy pouze 19 904 Kč – což je u takto dlouhé doby splatnosti poměrně dosti dobrý výsledek)

Více informací o Razdvapůjčce najdete zde

Neomezený úvěrový limit  – možnost opakovaně čerpat peníze

Trochu jinou formu půjčení peněz, nabízí nebankovní úvěrová společnost Ferratum. Můžete si sjednat půjčku (úvěrový limit), ze kterého pak můžete čerpat peníze po neomezeně dlouhou dobu.

Musíte vždy zaplatit pouze minimální měsíční splátku, a peníze máte neustále k dispozici. Tato nebankovní půjčka tedy funguje stejně, jako kontokorent k běžnému účtu v bance.

Můžete si zde vzít například půjčku 30 000 Kč, u které budete platit minimální měsíční splátku ve výši 4377,58 Kč. Úvěrový limit se vám může postupně navýšit až na 80 000 Kč. Pokud peníze nečerpáte, pak je to bez poplatků.

Více informací o půjčce Ferratum najdete zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *