5 důvodů proč nezapomenout na cestovní pojištění před dovolenou 2023

Cestovní pojištění pro čtyřčlennou rodinu, na dovolenou v Evropě (například do Chorvatska) se dá pořídit už od 500 Kč (minimální varianta). Základní rozumný standard se pohybuje od 1 000 Kč. Viz aktuální online srovnání pro rok 2023
Cestovní pojištění pro čtyřčlennou rodinu, na dovolenou v Evropě (například do Chorvatska) se dá pořídit už od 500 Kč (minimální varianta). Základní rozumný standard se pohybuje od 1 000 Kč. Viz aktuální online srovnání pro rok 2023

Léto se už pomalu blíží, a brzy bude začínat doba letních dovolených. Jednou z mnoha věcí, které je dobré vyřešit před odjezdem na dovolenou je i výběr správného cestovního pojištění.

Pokud si říkáte, k čemu je dobré cestovní pojištění – pak vám nabízíme 5 dobrých důvodů, proč se ho nevyplácí podceňovat.

Cestovní pojištění má smysl i při tuzemské dovolené (dovolená v ČR). U dovolené v zahraniční je to nezbytnost (i kdyby to mělo být jenom „obyčejné“ Chorvatsko).

Online srovnání nabídek 2023 – cestovní pojištění

Cestovní pojištění pro čtyřčlennou rodinu, na dovolenou v Evropě (například do Chorvatska) se dá pořídit už od 500 Kč (minimální varianta). Základní rozumný standard se pohybuje od 1 000 Kč (pro 2 dospělé a dvě děti do 15 roků).

Prostřednictvím následující online kalkulačky, můžete porovnat nabídky různých pojišťoven a sami si vybrat nejlepší variantu.  Pro použití tohoto online srovnávače, není nutné zadávat žádné osobní údaje.


Porovnáváme nabídky mnoha pojišťoven, seznam všech pojišťoven najdete zde.

Důvod 1: Cestovní pojištění zaplatí náklady za léčbu a léky v zahraničí

Tohle je asi ten nejčastější důvod, proč si lidé před dovolenou sjednají cestovní pojištění. V ČR máme bezplatnou zdravotní péči. V mnoha zemích tomu ale tak není (i kdyby ano, tak se to nemusí vztahovat na zahraniční turisty).

V některých zemích, vás může stát ošetření byť jen drobnějšího zranění i desítky tisíc korun. U jiných zemí, je sice sjednáno uznání českého zdravotního pojištění (například v zemích EU).

Může se vám ale stát, že ošetření budete muset i tak zaplatit na místě, a až následně vymáhat úhradu od své zdravotní pojišťovny.

S cestovním pojištěním to máte při dovolené v zahraniční podstatně jednodušší.

Důvod 2: Cestovní pojištění ochrání i vaše zavazadla (ztráta, krádež, poškození)

Možná se zrovna vám nikdy nestalo, že by aerolinky ztratily váš kufr. Věřte ale, že to není nic výjimečného.

Stejně jako jsou na denním pořádku krádeže v oblíbených turistických destinacích (platí to i pro Prahu, kde můžete občas slyšet v tramvajích varování pro turisty, aby si hlídali svoje věci).

Správně vybrané cestovní pojištění, zahrnuje i pojištění cestovních zavazadel. Záleží jen na vás, na kolik si svých věcí ceníte. Obvyklý pojistný limit bývá 20 – 40 tisíc korun, může to ale být i více.

Důvod 3: Dovolená autem? Cestovní pojištění je nutnost!

Pokud plánujete jet na dovolenou do zahraničí autem (třeba cesta autem do Chorvatska, nebo do jiné země), pak je cestovní pojištění nutností.

Cestovní pojištění může zahrnovat pojištění odpovědnosti za způsobené škody. Dále může být zahrnuto i pojištění odtahu auta do ČR nebo oprava na místě.

Vybrané pojišťovny jsou schopny zajistit i přistavení náhradního vozu na místě, nebo zajištění jiné náhradní dopravy.

Důvod 4: Aktivní dovolená na kole nebo na vodě? Bez správného pojištění je to riziko

Zvolit si dobré cestovní pojištění je nezbytné, pokud plánujete aktivní dovolenou. Třeba cyklo dovolenou na kole, nebo aktivní dovolenou na vodě. Nebo i při nějakých extrémnějších sportech.

Řada pojišťoven má různá omezení, pro „rizikové“ aktivity. Pokud máte v plánu potápění v moři, lezení po skalách, jachting, nebo jiné adrenalinové aktivity, pak se rozhodně vyplatí kromě základního pojištění (kde jsou zpravidla běžné sportovní činnosti) i nějaký rozšířený balíček, který kryje i rizikovější aktivity.

Důvod 5: Klidná dovolená bez stresu

Správné cestovní pojištění může zajistit, aby byla vaše dovolená klidná a bez stresu. Nemusíte se strachovat, že byste zůstali v cizí zemi bez pomoci. Máte jistotu, že když se stane nějaká nepříjemná událost, pak máte „přítele na telefonu“ (asistenční služby nabízí skoro všechny pojišťovny).

Pokud se stane nějaký úraz, nemoc či jiná nepříjemnost, pak v tom nejste sami. Pojišťovny zajistí i případný převoz zpět do ČR (a to i v případě, že by došlo k úmrtí).

Nemusíte se (tolik) bát o svá zavazadla. Můžete si pojistit například i storno zájezdu, nebo jiné extra služby. Cestovní pojištění má ale velký smysl, už jen v základní variantě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *