Kalkulačka podpora v nezaměstnanosti 2024 – zvýšení od ledna a změna podmínek

Od 1. 1. 2024 se mění některé podmínky pro nárok na podporu v nezaměstnanosti. Bude se také zvyšovat maximální podpora v nezaměstnanosti nebo při rekvalifikaci. Zvýší se i minimální podpora po rodičovské, dlouhodobé nemocenské, apod.

Od začátku roku 2024, se bude zvyšovat maximální podpora v nezaměstnanosti na Úřadu práce. Zvýší se i maximální možná podpora při rekvalifikaci, nebo i minimální podpora, na kterou je nárok například po rodičovské nebo dlouhodobé neschopence. Od 1. ledna 2024, se mění i některé podmínky pro nárok na podporu v nezaměstnanosti: Na podporu bude opět nárok hned od začátku evidence na Úřadu …

Číst více

Podpora v nezaměstnanosti 2024 – zpřísnění podmínek při opakované podpoře

Od začátku roku 2024 se zvyšuje maximální podpora v nezaměstnanosti na 24 608 Kč. Zvyšuje se i minimální podpora. Dojde i ke zpřísnění podmínek pro nárok na opakovanou podporu v nezaměstnanosti (minimální odpracovaná doba v novém zaměstnání bude 5 nebo 9 měsíců).

Od začátku roku 2024, se zvýší maximální podpora v nezaměstnanosti na 24 608 Kč (při rekvalifikaci je to až 27 578 Kč). Reálná podpora od Úřadu práce, je ale podstatně nižší. Nezaměstnaní dostávají od státu v průměru 10 012 Kč (cca 12% lidí má podporu jen asi 4 500 Kč). Od roku 2024, by se měly zpřísnit podmínky pro nárok …

Číst více

Jak se registrovat na Úřadu práce? A kdy je nárok na podporu?

Po skončení zaměstnání se můžete jít zaregistrovat na Úřad práce. Můžete mít nárok na podporu v nezaměstnanosti. Má to i další výhody (stát za vás platí zdravotní pojištění). Má to i určité „nevýhody“ (máte omezenou možnost přivýdělku a musíte plnit řadu povinností).

Když přijdete o zaměstnání (nebo ukončíte/přerušíte podnikání jako OSVČ), můžete mít nárok na podporu v nezaměstnanosti. Abyste ji dostali, musíte se zaregistrovat na Úřadu práce, jako uchazeč o zaměstnání. Kromě toho je potřeba splnit i další podmínky. Musím jít na Úřad práce po skončení zaměstnání? Na úvod je nutné říct, že po skončení zaměstnání rozhodně nemáte povinnost chodit na Úřad práce. …

Číst více

Nový kompenzační bonus 2021: Zvýšení na 1000 Kč již za únor a březen 2021

Vláda schválila návrh nového zákona – nový kompenzační bonus. Nárok by měl být už za únor a březen 2021. Kompenzace se zvýší na 1000 Kč za den. Bude stačit pokles příjmu o 50%. Nárok bude i při karanténě kvůli koronaviru COVID. Nárok budou mít i OSVČ vedlejší.

V roce 2021, by mohl být nárok na zvýšený kompenzační bonus, během epidemie koronaviru COVID. V polovině února 2021, vláda schválila návrh nového zákona, který by měl zmírnit podmínky pro nárok na tuto podporu. Kompenzační bonus, by tak mohlo od února získat více podnikatelů (OSVČ). Mělo by dojít u ke zvýšení až na 1000 Kč za jeden den. Aktualizace 26. 2. 2021: …

Číst více

Formulář: Žádost o podporu pro dohodáře (DPP a DPČ) během epidemie COVID

Stát by měl začít vyplácet podporu (kompenzační bonus) i pro ty, kdo pracují na dohodu DPP (dohoda o provedení práce) nebo dohodu DPČ (dohoda o pracovní činnosti). Za epidemii koronaviru je možné získat až 31 150 Kč (350 Kč za jeden den). Žádost je nutné podat na příslušném formuláři a doložit požadované dokumenty.

Po tom, co stát během epidemie COVID, poskytnul podporu pro živnostníky (OSVČ), zaměstnance a firmy (program antivirus a další) a společníky malých s.r.o., přišli na řadu i dohodáři (lidé pracující na dohodu o provedení práce DPP, nebo na dohodu o pracovní činnosti DPČ). Aktuálně (22. 7. 2020) schválil senát návrh zákona, který umožní dohodářům čerpat podporu (kompenzační bonus), ve výši …

Číst více